DCS rendszerek tervezése, kivitelezése, üzemeltetése

A DCS rendszerek sajátosságai 

Elosztott folyamatirányító rendszert (DCS) szükséges alkalmazni nagy bonyolultságú, kritikus folyamatoknál, vagy a több területen történő integrált folyamatirányító rendszereknél. A DCS rendszerek jellemzője, hogy több, egymással kommunikációs kapcsolatban lévő irányítóberendezés (számítógép, ún. kontroller) látja el a folyamat irányításához, felügyeletéhez kapcsolódó funkciókat. Az egyes munkaállomások egyenrangúak, azok egymás kiváltására is alkalmasak, így megfelelő redundancia kialakítása esetén a rendszer bármely egységének kiesése miatt nem áll le a folyamat vezérlése, ami a rendszer nagyfokú megbízhatóságát, stabilitását adja. A DCS rendszerek fő felhasználási területe az olaj-és gázipar, az energetika, a vegyipar, a gyógyszeripar és az élelmiszeripar.

Bővebben

Validálási szolgáltatások

Miért különösen fontos a folyamatirányító rendszerek validálása a gyógyszeriparban és az élelmiszeriparban?

Az élelmiszeripari és gyógyszeripari ellenőrző hatóságok egyre szigorúbb elvárásokat támasztanak az iparági vertikumban lévő szereplőkkel szemben. Folyamatosan növekvő szankciókkal sújtják azokat a vállalatokat, ahol a termelési folyamat körülményeit mérő mérőműszerek nem rendelkeznek érvényes kalibrálási bizonyítvánnyal, vagy nem validáltak az általuk mért adatok tárolását, feldolgozását és megjelenítését, riportolását végző folyamatmegjelenítő rendszer(ek).

Bővebben

Folyamirányító és mérésadatgyűjtő rendszerek üzemeltetése, karbantartása

A folyamatirányító és adatgyűjtő rendszerek szerepe a feldolgozóiparban és az energetikában

A folyamat irányítórendszer feladata a termelési és logisztikai infrastruktúráról olyan műszaki adatok gyűjtése, amelyek segítségével a termelési és műszaki folyamatok főbb paraméterei nyomon követhetőek. Az adatok felhasználásával a teljesítmény adatok és hiba okok az üzemvezetés számára nyomon követhetővé válnak, a jellemző hibák lokalizálása gyorsan lehetővé válik. 

Bővebben

Kalibrálási és mérőeszköznyilvántartó rendszer tervezése, megvalósítása és üzemeltetése (KALIB)

A Prodacont plusz Kft. által kifejlesztett kalibrálási és mérőeszköznyilvántartó rendszer (KALIB) előnyei

  • Támogatja a work-flow folyamatokat: Áttekinthetővé és ütemezhetővé teszi a mérőeszközökkel kapcsolatos kalibrálási és hitelesítési feladatokat;
  • Csökkenti a dokumentációra fordított időt a mérőeszközök nyilvántartására és kalibráltatására vonatkozóan;
  • Jogosultságok és szerepkörök egyértelmű kezelése: Egyértelműen azonosíthatóvá teszi a mérőeszközök javíttatását, kalibráltatását intéző személyeket;

    Bővebben

Ipari folyamatirányító és mérésadatgyűjtő rendszerek tervezése, kivitelezése

Az ipari folyamatirányító és monitorozó rendszerek szerepe a feldolgozóiparban

Az ipari folyamatirányító rendszerek feladata a termelési és logisztikai infrastruktúráról olyan műszaki adatok gyűjtése, amelyek segítségével a termelési és műszaki folyamatok főbb paraméterei nyomon követhetőek.

Az adatok felhasználásával a teljesítmény adatok és hiba okok az üzemvezetés számára nyomon követhetővé válnak, a jellemző hibák lokalizálása gyorsan lehetővé válik.

Bővebben

Energetikai Mérésadatgyűjtő Rendszerek (EMR)

Az Energetikai mérésadatgyűjtő rendszerek szerepe a kereskedelmi elszámolási mérések során

A forróvíz, gőz és gáz fogyasztás keresleti és kínálati oldalán lévő nagy szereplők, mint erőművek, fűtőművek, távhőszolgáltatók, gázszolgáltatók közötti kereskedelmi ügyletek elszámolásának alapjául szolgálnak a kereskedelmi elszámolási mérésadatgyűjtő rendszerből származó adatok.

Bővebben